top of page
Search

Rozhovor: s nutriční terapeutkou o nově nabízených službách v Olympii

Přáli byste si zhubnout, začít se zdravě stravovat, máte zdravotní potíže či potřebujete zvýšit sportovní výkon? Opakovaně zkoušíte jiné diety, čtete různé články a nevíte si rady? Jak jste již možná zaznamenali, v našem fitness centru nabízíme výživové poradenství společnosti FitBee. Přinášíme vám rozhovor s nutriční terapeutkou Karen, ke které se můžete u nás objednat a nyní vám více přiblíží nabízené služby.


Pro koho především jsou vaše služby určené a komu byste je doporučila?

Zaměřuji se na úpravu hmotnosti osob s nadváhou a obezitou, výživu dětí a mládeže, léčebnou výživu při zdravotních potížích, poruchách příjmu potravy a výživu hobby i výkonnostních sportovců.


Můžete více představit společnost FitBee pro kterou pracujete? Fitbee existuje více jak 20 let a tím máme velké zkušenosti, používáme špičkové diagnostické přístroje, a hlavně máme lidský a individuální přístup. Naším cílem je naučit klienty pochopit důležitost pestré a vyvážené stravy, která vede ke zlepšení zdraví a fyzické aktivity. Náš tým je složený s komplexních odborníků (nutriční terapeut, klinický nutriční terapeut, potravinářský technolog, klinický antropolog, sportovní dietolog, sportovní trenér a fyzioterapeut), tím jsme schopni pokrýt veškeré potřeby klientů. Všichni mezi sebou neustále komunikujeme, navzájem si pomáháme, sdílíme zkušenosti, jezdíme společně na dny zdraví a spolupracujeme se sportovními kluby.


Měl by i zdravý člověk, který nepotřebuje hubnout k vám zajít a proč? Neřekla bych úplně, že by měl, ale pokud by ho zajímalo tohle téma, tak se o sobě může u mě dozvědět spoustu věcí. Nemusí jít jenom o redukci hmotnosti, ale může ho pouze zajímat zdravý životní styl, nárůst svalové hmoty a nebo čistě jen úprava stravy, například po porodu. Často ke mně také chodí maminky s radou o nastavení vhodných stravovacích návyků u jejich dětí, které třeba neprospívají a nebo trpí nadváhou.


Přibližte nám více, jaké služby v Olympii ve Všenorech nabízíte a můžete je krátce vysvětlit? Ve fitku ve Všenorech poskytuji tyto následující služby. Máme zde zrekonstruovanou a vybavenou místnost, kde vše v klidu a v soukromí společně probereme.


1. Vstupní konzultace - Na vstupní konzultaci probíhá podrobná analýza tělesného složení na přístroji InBody 270, vysvětlení výsledků, zhodnocení stávajícího jídelníčku a životního stylu, dále základní doporučení k úpravě stravování, popřípadě zpracování anamnézy pro vstup pro dlouhodobější spolupráci v rámci několika programu:

· Rámcový jídelníček

· Jídelníček na míru

· Metabolic Balance

· BeetFit


2. Opakované měření - Na opakovaném měření probíhá analýza tělesného složení na přístroji InBody 270, sdílení výsledků v aplikaci BeetFit a konzultace zapsaného jídelníčků


3. Rychlá analýza složení těla - Rychlá analýza tělesného složení probíhá na přístroji InBody 270 bez konzultace výsledků. Sdílení výsledků v aplikaci BeetFit.


4. Metabolic Balace - Tento speciální výživový plán je sestaven lékaři a jinými odborníky. Plán je sestaven individuálně na základě specifického výběru potravin dle detailní anamnézy, laboratorního vyšetření krve, analýzy tělesného složení na přístroji InBody 270, aktuálního zdravotního stavu a dle případných omezení stravy ze zdravotních důvodů. Výsledný jídelníček je sestaven ze tří jídel za den.


5. Spolupráce s trenérem - Jako poslední možnost nabízím spolupráci s osobním trenérem, se kterým jsme vytvořili několik výhodných balíčků:

· Připravit se na start

· Myslím to fakt vážně

· Nechci být pecivál

· Pohyb přímo pro mě


Kolem sebe denně potkáváme spousty nástrah, které nás svádí zhřešit - alkohol, sladké, mastné, fast food a další. Jak tomu odolat? Pokud máme vyvážený jídelníček, stravujeme se pravidelně a náš jídelníček obsahuje dostatečné množství bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny, chutě se většinou nedostaví.


A můžeme hřešit a občas si dopřát? Zastávám názor, že jídelníček by měl být pestrý a vyvážený a občasné hřešení do jídelníčku určitě patří.


Opravdu nám strava může prodloužit věk? Zdravá a vyvážená strava může být prevencí některým civilizačním onemocněním a tím by se dalo říct, že můžeme prodloužit věk.


Nějaké rady, jak si může člověk udržet váhu a kondici s přibýváním věku? Přeci jen často slyšíme výmluvy na věk, že už to nejde a naopak, že někdo mám zkrátka štěstí a má dobrou genetiku. S přibývajícím věkem je opravdu těžší si udržet váhu, zpomaluje se nám metabolismus, jídelníček je často nepravidelný a nevyvážený a pohybovou aktivitu také snižujeme. Proto je opravdu důležité se zaměřit na kvalitu, ale i kvantitu stravy, pitný režim, zařadit dostatečnou pohybovou aktivitu, myslet na regeneraci a hlavně na psychickou pohodu. Všechny tyto aspekty spolu souvisí a je důležité se na všechny zaměřit.


Co byste poradila lidem, kteří chtějí zhubnout, nemají tolik financí, aby k vám docházeli pravidelně? Pomůže jim jedna návštěva? Bohužel je to dost individuální, někomu jedna návštěva stačit může, ale pokud by ten člověk měl komplexnější problém nebo vyšší nadváhu či obezitu tak jedna návštěva stačit nebude. S každým, kdo ke mně přijde do poradny pracuji individuálně.


Děkujeme moc za informace, co byste závěrem ještě zmínila? Moc děkuji za rozhovor. Jsem moc ráda, že mohu mít svou poradnu zrovna u vás ve fitku a spolupracovat s moc šikovným trenérem, který dokáže lidi perfektně namotivovat. Mým cílem je naučit klienty o stravě přemýšlet, vyznat se ve vhodných potravinách, naučit je vnímat své tělo, aby se cítili dobře zlepšili své zdraví a fyzickou aktivitu. Vždy mám velikou radost z úspěchů mých klientů.Kontakt pro objednání:

Karen Damane, Dis.

Mob. tel.: +420 724 142 085

Květoslava Mašity 409

252 31 Všenory (Olympia Wellness a Fitness)

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page